fbpx

ОКВП “Дніпро-Кіровоград” можуть повернути у комунальну власність міста

Можливість повернення ОКВП “Дніпро-Кіровоград” у комунальну власність міста розглядали депутати міської ради міста Кропивницький під час чергового засідання сесії.

Як повідомляє інформаційний портал “Озон“, з відповідним депутатським зверненням виступив депутат від фракції політичної партії “Наш Край” Олег КРАСНОКУТСЬКИЙ.

Як відзначив депутат звернення було підготовлене з огляду на часті скарги мешканців міста з приводу високих тарифів на водопостачання та вцілому незадовільну якість води на ряду з постійними проривами мереж.

На даний час обласне комунальне виробниче підприємство (ОКВП) “Дніпро-Кіровоград” належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, засновником якого виступає Кіровоградська обласна рада.

“Ми неоднаразово зверталися до керівництва ОКВП “Дніпро-Кіроворад” щодо недопущення до необгрунтованого підвищення тарифів та покращення ситуації з обслуговування мешканців Кропивницького. Але ситуація не змінюється на краще”, – йдеться у зверненні.

З огляду на це у зверненні пропонується повернути ОКВП “Дніпро-Кіровоград” до куманальної власності територіальної громади міста Кропивницького. Також профільні структури мають підготувати звернення до Кіровоградської обласної ради з вимогою щодо прийняття відповідних рішень.

Однак депутати не підтримали запит свого колеги. Зокрема, голова депутатської фракції політичної партії “ВО “Батьківщина” Олександр ЦЕРТІЙ наголосив на тому, що за період своєї діяльності ОКВП “Дніпро-Кіроворад” залучало кошти від Європейського банку реконструкції та розвитку, а гарантії під багатомільйонні кредити давала саме Кіровоградська обласна рада. Тому депутат вважає, що в першу чергу треба проаналізувати баланс цього підприємства і які зобов’язання ляжуть на плечі міста.

“Справа в тому, що на даному етапі ми не розуміємо всі ризики, небезпеки і наслідки повернення цього підприємства в підпорядкування нашої міської ради і її виконавчих органів. Саме тому я запропонував це питання вивчити щоб розуміти, що треба підготувати і які кошти треба закласти в наш місцевий бюджет”, – говорить Олександр Цертій.

Звісно повернення ОКВП “Дніпро-Кіроворад” у власність міста дасть більше контролю, але на думку депутата цього не достатньо. Доцільно створити наглядові ради з експертів у цій сфері, які забезпечать прозорість діяльності підприємства та нададуть повну картину всього що там відбувається.

“Якби була створена така наглядова рада в тому вигляді як пропонували ми (ред. – фракція ВО “Батьківщина”) набагато простіше було б розуміти, що насправді відбувається не тільки у Водоканалі, а й, наприклад, в нашому КП “Теплоенергетик”. Ось чому я завжди виступав за створення таких структур, які в першу чергу забезпечують прозорість”, – прокоментував Олександр Церті.

На разі депутатам порадили доопрацювати відповідний проект рішення і розібратися у питанні до наступної сесії міської ради. Однак сам текст звернення все ж передали голові Кіроовгрдської обласної ради Олександру ЧОРНОІВАНЕНКУ.

ОКВП "Дніпро-Кіровоград" можуть повернути у комунальну власність міста
Фото: Олександр Рихлицький

Додати коментар