fbpx

Борха Екіса: “Додому тягне, але я ще не показав все, на що здатний в Зірці”

Центральний захисник Зірки Борха Екіса розповів про свою адаптацію в Україні, результати команди і плани на майбутнє.

Екіса перебрався в Зірку з Ейбар минулого літа, а до того протягом довгого часу виступав за Атлетик з Більбао.

За його словами, Україна і місцеві вболівальники сильно відрізняються від іспанських, тому адаптуватися до нових умов було непросто.

«Спочатку – так, було складно. Інша мова, звичаї – це важко. Але поступово я прекрасно інтегрувався і дуже радий. Навіть трохи розумію ось зараз, що ти говориш. І ще можу спокійно гуляти по місту, де мене не дуже-то впізнають. Можу попити спокійно кави в кафе на центральній площі і ще багато чого, що в Більбао уявити собі було неможливо», – розповів Екіса в інтерв’ю uc.kr.ua.

«Ось там якщо я хотів піти в кіно, то навіть не міг зайти в зал через велику кількість уболівальників, які мене впізнавали, просили дати автограф та сфотографуватися на пам’ять. У Кропивницькому якщо упізнають, то щось не вітаються або соромляться, чи що. Якщо ж серйозно, то мені багато не треба, адже я професіонал і приїхав сюди не розважатися, а грати в футбол і допомагати прогресувати команді ».

Відносно футболу, то Екіса відзначає різницю в технічній підготовці іспанських і українських футболістів.

«Різниця для мене полягає в тому, що в Іспанії більше приділяється уваги тактиці і технічної оснащеності футболістів. Тут же більше силового футболу, єдиноборств і боротьби. Тут треба дуже багато бігати і більше витрачати фізичних сил. Ну а більшість команд, за винятком Шахтаря, не роблять упор на контролі м’яча і тривалому розіграші комбінацій. У прикладі ж більше комбінують в пошуках варіантів для успішного завершення атаки».

При цьому, незважаючи на всі відмінності, іспанець говорить, що хоч і сумує за домівкою, не готовий зараз залишати Кропивницький.

«Дуже хочеться, поки буду затребуваний, разом з командою досягати нових перемог і радувати чудових Кропивницьких уболівальників своєю грою. Додому, звичайно, тягне, але тут я ще не показав все, на що здатний. Так що ще пограємо».

Нагадаємо, Борха Екіса в цьому розіграші УПЛ зіграв за Зірку 10 матчів, забивши 1 гол. Зірка після 25 турів УПЛ йде на третьому місці в нижній шістці.

Leave a Reply