fbpx

Які професії були найзатребуванішими у 2016 році (ІНФОГРАФІКА)

Найнижча активність у Кропивницькому. Там здобувачами в 2016 році відправлено в 16 разів менше резюме, ніж у Києві.

Весь 2016 рік роботодавці України активно наймали персонал і розміщували набагато більше вакансій, ніж у 2015 році.

Були місяці, коли кількість вакансій удвічі перевищувала показники аналогічних періодів минулого року, повідомив директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко і пояснив таку динаміку зниженням інтенсивності боїв на Донбасі.

У 2016 році кількість вакансій відносно аналогічних періодів минулого року зросла на 62 %. Найактивніше зростання спостерігалося в другому кварталі, а пік прийшовся на червень – 101 % зростання в порівнянні з червнем 2015-го.

По галузях заслуговує на увагу зростання у сфері будівництва та архітектури. Тут середнє місячнє зростання (місяць до відповідного місяця минулого року) склало вражаючі 102%. Це дуже позитивний сигнал. Стрімке зростання в будівництві говорить про те, що вже зараз будуються об’єкти, які наступного року будуть добудовані і почнуть виробляти продукцію, надавати послуги і підвищувати ВВП. Виходить, економічний ефект від того, що будується зараз, ми відчули ще не до кінця, – пояснює експерт.

Ще сильніше зріс попит на робочі спеціальності. Так, вакансій у виробництві стало в середньому на 106% більше, ніж торік. “Промисловість і будівництво – два базові сектори економіки та зростання в них призведе до зростання активності у багатьох суміжних галузях”, – дає оптимістичний прогноз Марченко.

Також активно розміщувалися вакансії в логістиці – +99 %, сфері обслуговування – +91 %, транспорті й автобізнесі – +84 %.

Серед найбільш затребуваних професій в Україні досі багато вакансій в продажах. Лідери рейтингу затребуваних – менеджери з продажу, на другому місці – продавці-консультанти, а замикають трійку лідерів водії.

Найбільше вакансій, традиційно, у великих містах: Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Львові. При цьому активність шукачів там теж помітно вища. Приміром, кияни в минулому році відправили більше 2 тисяч резюме в розрахунку на тисячу жителів.

Заробітки теж вищі у великих містах. Першість тут за столицею з середньою зарплатою 8309 грн. Друге місце займає Одеса – 7892 грн. На третьому Харків – 7922 грн.

Додати коментар