Як обрати безпечну ялинку

На вулицях обласного центру, в містах та селищах області розпочали роботу точки продажу новорічних ялинок.

Зелені красуні, що реалізуються до «новорічних» свят зазвичай є спеціально вирощеними, але зустрічаються і такі, що є плодом браконьєрського промислу. Саме вони несуть у собі потенційну небезпеку.

Обираючи живу новорічну ялинку чи сосну обов’язково звертайте увагу на присутність на ній маркування — спеціальний чіп з номером, де міститься інформація про те, звідки деревце привезене, а також наявність у продавця протоколу радіаційного дослідження деревини та продукції з неї, який свідчить про радіаційну безпечність продукції та сумлінність суб’єкта господарювання.

Протягом листопада-грудня поточного року дослідження безпечності своєї святкової продукції у радіологічній лабораторії нашої установи провели представники приватного підприємства Долинський лісгосп (Петрівський район, с. Новий Старобуб) та дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру “Веселі Боковеньки” (Долинський район).

Сосни цих підприємств, за наданими зразками відповадають вимогам Державного гігієнічного нормативу “Гігієнічний норматив питомої активності радіонуклідів 137Cs та 90Sr у деревині та продукції з деревини”.

Запрошуємо власників та керівників об’єктів усіх форм власності підтвердити безпечність Вашої продукції в лабораторіях нашої установи, щоб запобігти можливим негативним наслідкам для здоров’я.

Лабораторії ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” акредитовані та атестовані на такі види досліджень.

За довідками звертатись до відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень. Контактна особа Орлов Д.В., тел.: (0522) 33-20-49.

Повідомляє: labcentr.kr.ua

Напишіть відгук