fbpx

У Новій Празі відроджують традиції: “Кутковини” (відео)

В селищі міського типу Нова Прага 14 липня відбувся п’ятнадцятий захід під назвою “Кутковини”. Для місцевих жителів влаштували концерт та запросили скуштувати смачного козацького кулішу.

Як інформує кореспондент сайту Озон, благодійний проект існує завдяки місцевому директору будинку культури №2 Світлані САФРОНОВІЙ. Учасники “Кутковин” збираються у різних частинах селища і влаштовують пісенне свято для людей, котрі часто не мають змоги відвідувати концерти.

“Мій батько часто розповідав як раніше у Новій Празі ввечері, на різних кутках лунали пісні, збиралися гурти. Він мене і надихнув щоб оживити наші кутки. У моїй пісні є такі слова “І пісня понад краєм…”. Мені захотілося, щоб пісня знову залунала у найвіддаленіших куточках Нової Праги”, – гоорить пані Світлана.

Цього разу свято пісні відбувалося на вулиці Курганна, мешканці якої охоче зібралися послухати пісень у виконанні гурту “Молодиці”.

Керівник гурту Мая ЛАВРИНЕНКО дуже задоволена такою можливістю виступити перед односельчанами, – “Всі учасники гурту мають родини, роботу, а у вільний час ми збираємося, щоб вчитися професійному співу. Звісно, маючи великий репертуар, хочеться поділитися ним з людьми. Послухати народних пісень приходять люди різного віку. Але особливим подарунком такий захід слугує для літніх людей, які з огляду на свій поважний вік рідко мають можливість потрапити на якийсь концерт”.

Кутковини в Новій Празі
[ натисніть щоб переглянути всі зображення ]

У репертуарі колективу, окрім народних є і власні пісні.

Окрім концерту “Кутковини” це гарна нагода зібратися і просто поспілкуватися, говорить місцева жителька Меланія Павлівна, – “Мені все дуже сподобалося. Люди ось спілкуються один з одним. Коли ще можна так зустрітися? Хочеться щоб частіше такі концерти відбувалися”.

Учасники кутковин організували для людей імпровізований куточок побажань, де кожен охочий міг залишити відгук про захід. а також висловити свої побажання та ідеї для поліпшення умов на своїй вулиці вулиці. Всі ці побажання будуть передані місцевій владі.

Подібні заходи часто потребують не тільки бажання, але й матеріальної допомоги. Як зазначила Світлана САФРОНОВА, місцева влада та фермери допомагають їй у втіленні ідеї. Також долучаються і грантові організації.

“У Новопразьку об’єднану громаду прийшли такі партнери як програма “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), спілка “Громадські ініціативи України”, які запропонували конкурс, який я виграла. Завдяки цьому у нас буду переносні меблі для концертів та професійний фотоапарат”, говорить пані Світлана.

У планах активістів продовжувати організовувати “Кутковини” у Новій Празі, а також розгорнути свою діяльність і в інших селах Новопразької об’єднаної територіальної громади.

Додати коментар