fbpx

У Кропивницькому вшанували Героїв Майдану польсько-українською виставою “Дуб”

Сьогодні в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. М.Л.Кропивницького відбулася презентація польсько-українського проекту – двомовної вистави «Дуб».

Вистава заснована на реальних подіях, що відбулися у польському місті Бидгощі відразу після трагічних подій Майдану. Тоді до Польщі завітав відомий український письменник Юрій Андрухович, який посадив у Бидгощі символічне дерево – дуб. Але дуже скоро його понівечили.

Цей факт надихнув польського філолога, слaвіста і зaступника керівника “Клубу друзів України” Рафаїла Марцінковського до створення двомовної вистави через яку примирити два сусідні народи – польський та український.

Тож у спільному проекті беруть участь десять старшокласників Черкаської гімназії №1 та стільки ж школярів із міста Бидгощ.

У виставі висвітлені події Майдану, зокрема, розповідається про нашого земляка, Героя України Віктора Чміленка, який віддав життя за вільну, демократичну та європейську Україну.
За задумом режисера, саме історична пам’ять, а також спільні європейські цінності, прагнення до свободи та незалежності мають стати основою для побудови добросусідських відносин між польським та українським народами.

Звертаючись із вітальним словом до юних акторів, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко відзначив: – Сьогодні ми перебуваємо на складному шляху до Європи. Нажаль, український народ заплатив надзвичайно високу ціну за своє прагнення жити у вільній, незалежній та європейській державі. Найкращі сини та доньки України віддали за це свої життя, як Герої Небесної Сотні на Майдані, як наші військовослужбовці, які захищають суверенітет і територіальну цілісність від російського агресора на сході нашої держави. Але я вкотре переконався, що і польські, і українські діти прагнуть бути вільними, а не жити у зоні впливу Росії. Так і буде, і Україна переможе у своїй боротьбі за свободу і незалежність, – наголосив посадовець.

Додати коментар