fbpx

У Кропивницькому вшановували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні у Кропивницькому з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» у Кропивницькому.

Церемонія почалася з ходи від Янгола Охоронця у якій взяли участь ліквідатори наслідків аварії на атомній електростанції, рідні та близькі померлих ліквідаторів, представники органів місцевого самоврядування та громада міста.

Традиційно, біля пам’ятника “Жертвам Чорнобиля” присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Люди згадували про події того часу, евакуацію та наслідки ліквідації.

Представники влади міста пообіцяли у наступному році відновити пам’ятник “Жертвам Чорнобиля”. Натомість самі ж чорнобильці просили допомоги у вигляді соціального захисту та виплат, які скасували на державному рівні.

Також, в цей день до жителів Кіровоградщини звернувся голова обласної ради Олександр Чорноіваненко:

“Дорогі захисники України, незважаючи на те, що з кожним роком ми віддаляємось у часі від тієї страшної події, наші серця ніколи не забудуть вашої самопожертви. Від імені депутатського корпусу Кіровоградської обласної ради бажаю вам міцного здоров’я, енергійності, наснаги і непохитної віри у світле майбутнє”

Протягом дня у храмах міста проходитиме панахида за померлими ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Нагадаємо, у ліквідації катастрофи на ЧАЕС, яка сталася в ніч на 26 квітня 1986 року, брали участь понад 650 000 людей з усіх пострадянських республік.

Leave a Reply