fbpx

У Кропивницькому розпочинаються роботи з розчистки обвідного каналу навколо Козачого острова

У Кропивницькому планують очистити обвідний канал русла річки Інгул в районі парку “Козачий острів”.

Про це повідомила завідувач сектору екології та природоохоронної діяльності управління земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища міської ради Галина Негода, передає Озон.

З урахуванням Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України очищення річки Інгул від сміття та зарослів планують розпочати 12 серпня.

Основні екологічні проблеми водойм  на території міста та будь-яких інших водойм степової та лісової зони, пов’язані з таким фактором, як розорюваність узбережжя та внесення добрив. Занепокоєння також  викликає стан прибережних захисних смуг водойм міста через їх засмічення побутовим і будівельним сміттям, відпрацьованими гумовими шинами, забруднення вод несанкціонованими стоками побутового призначення від власників приватних домоволодінь, самовільною забудовою та огорожами приватного сектору. Через це басейн Інгулу втрачає свою дренажну здатність, створюються передумови для замулення і заболочування. Ще одна біда міст – забудова прибережних захисних смуг. Густонаселеність приватного сектору та відсутність у більшості випадків вільних ділянок для доступу до водойм, велика кількість городів та інших інфраструктурних об’єктів, розташованих на відстані менше, ніж 50 метрів від урізу води, суттєво ускладнює їх належне гідротехнічне утримання, – говорить Галина Негода.

Додати коментар