fbpx

У Кропивницькому ресторатори пікетували проти карантинних заборон (відео)

Сьогодні, 11 листопада, у Кропивницькому представники ресторанного бізнесу зібралися під стінами Кіровоградської обласної державної адміністрації з вимогою скасувати карантинні заборони та дати можливість спокійно працювати.

Про це з місця події інформує кореспондент сайту Озон.

Як повідомила представниця клубу рестораторів у Кропивницькому Віра Скачкова до пікету долучилося близько 30 закладів громадського харчування.

“Галузь ресторанного господарства це єдина галузь, яка найбільше постраждала за час карантину. Я впевнена, що ресторан це не те місце де людина може заразитися “ковідом”. Хвора людина не піде до ресторану, вона піде додому, в магазин, поїде до свого лікаря в маршрутці. Тому ресторан це найбільш безпечне місце. Більше того, ми витрачаємо приблизно 15 тисяч гривень в місяць на антисептичні засоби. Крім того, в нас немає ніякої підтримки від влади, ми платимо податки в повному обсязі за всіх співробітників. Якщо нас зараз закриють на вихідні дні це буде величезний удар по бізнесу. Я не знаю чи зможемо ми вибратися з цієї ситуації”, – говорить пані Віра.

За словами представниці клубу рестораторів, у разі продовження таких карантинних заходів, на ринку ресторанного бізнесу у Кропивницькому зможуть залишитися тільки заклади з мережею, яких дуже мало. Всі інші ймовірно будуть змушені зачинитися.

Андрій Назаренко – очільник Кіровоградської ОДА

Згодом до представників ресторанного бізнесу вийшов очільник Кіровоградської області Андрій Назаренко. Він повідомив, що зараз в Києві також організована масштабна акція протесту. Тому в Кабміні шукають шляхи виходу із ситуації.

“Моя позиція така – не повинно бути преференцій. Всі повинні бути в однакових умовах. Якщо у прийнятому карантині встановлено що всі повинні працювати до 22:00 то всі повинні працювати до 22:00. В області налічується близько мільйона людей, а ліжок з киснем – 268. Якщо зараз всі захворіють, до вас ходити ніхто не буде. Зрозумійте і це”, – звернувся до рестораторів Андрій Назаренко.

Втім, представники ресторанного бізнесу попросили в очільника області відстоювати їх інтереси. Також люди поскаржилися на численні перевірки представниками поліції й вимагають пом’якшити контроль. Велике занепокоєння у власників закладів викликає відсутність будь-якої фінансової допомоги, зниження податків та орендної плати.

У підсумку зустрічі організатори протесту домовилися з Андрієм Назаренком про створення робочої групи та налагодження контакту між громадськістю та місцевою владою. Однак, останнє слово все ж залишається за Кабінетом міністрів у Києві.

Додати коментар