fbpx

У Кропивницькому планують знизити тариф на воду на 1 копійку

Наступного року у Кропивницькому планують знизити тариф на воду на 1 копійку.

Про це розповів Суспільному директор підприємства “Дніпро-Кіровоград” Роман Ілик, передає Озон.

Громадське обговорення тарифу через карантин провели онлайн. 29 травня повідомлення про перегляд тарифу розмістили на сайті “Дніпро-Кіровоград”. Пропозиції приймали до 8 червня .

Обговорювали тариф на воду представники підприємства “Дніпро-Кіровоград“, облдержадміністрації і облради.

Перегляд тарифів на послугу зумовлений вимогою чинного законодавства та зменшенням обсягів реалізації по водопостачанню на 2.8%, по водовідведенню на 3%, розповів Роман Ілик. “Пропонується тариф на водопостачання 20 гривень 58 копійок, водовідведення – 17 гривень 3 копійки. В сумі тариф 2021 року буде меншим на копійку, ніж тариф 2020 року”.

З чим пов’язане зниження саме на 1 копійку? Так порахувала фінансово-економічна служба, де вважають, що такий тариф дозволить компанії зекономити. “Ми постійно займаємось тим, щоб оптимізувати витрати, споживання електроенергії, реагентів”.

Начальниця обласного департаменту житлово-комунального господарства Ольга Довжук каже, всі розрахунки будуть перевірятися Нацкомісією.

Мешканець будинку на вулиці Соборна Сергій Лебединець розповів, щомісяця за воду його родина платить понад 400 гривень. Наша родина з 3 чоловік споживає в середньому від 9 до 12 кубометрів води. І зниження тарифу на 1 копійку нам геть нічим не допоможе. От нам економія буде 12 копійок? Що можна купити на 12 копійок?”

За словами Романа Ілика, процедура перегляду тарифу триватиме до кінця року.

До відома

У Кропивницькому найвищий тариф на воду серед обласних центрів України. З 5 лютого абоненти підприємства за воду платять 37 гривень 62 копійки. Такий тариф встановила Національна комісія з держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Він зріc майже на 22%. Крім Кропивницького, вода подорожчала для жителів Знам’янки, Олександрії та Світловодська. Усього, це понад 170 тисяч жителів області. Попередній тариф на водопостачання та водовідведення – 30 гривень 68 копійок, підвищували у листопаді 2019 року.

До прикладу

У Черкасах за воду платять 22,68 копійок. У Полтаві – 26,70, у Миколаєві – 25,78, у Вінниці – 21 гривня 60 копійок. Найнижчий тариф на воду серед обласних центрів у Запоріжжі – 19,71.

Додати коментар