fbpx

У Кропивницькому ожеледиця, як не отримати травму

У Кропивницькому розпочався сезон ожеледиці, що робити?

Як ходити в ожеледь?

Під час ожеледиці намагайтеся йти нешвидко, руки в кишенях не тримати, а балансувати ними при русі. Якщо ви несете сумку, краще повісьте її на плече. По можливості потрібно вибирати найбільш безпечні ділянки доріжки і не забувати, що під снігом теж може бути лід. Ногу на землю необхідно ставити повністю на всю підошву і не напружувати при цьому коліна.

Літнім людям рекомендується використовувати тростину з гумовим наконечником або спеціальну палицю з загостреними шипами. Якщо ви посковзнулися, присядьте, щоб знизити висоту падіння. Щоб уникнути переломів при падінні не виставляйте руку вперед, ноги намагайтеся тримати разом.

Перед переходом дороги найкраще зайвий раз почекати, поки проїде машина, а не перебігати прямо перед нею, навіть якщо вам здається, що вона досить далеко. Інакше можна впасти і не встигнути встати. В такому випадку ви ризикуєте опинитися на лікарняному ліжку в результаті ДТП.

В незалежності від того, яке взуття ви носите взимку, в ожеледицю пересувайтеся так, ніби на ногах надіті лижі. Бажано наступати на всю підошву і при ходьбі не піднімати високо ноги. Якщо є можливість, то краще не йти, а ковзати. Якщо у вас слизька взуття, то їй можна надати чіпкості. Для цього існує кілька способів:

Гумова профілактика

Найпростіший варіант – віднести взуття в найближчу взуттєву майстерню і попросити зробити “профілактику від ковзання». Вам наклеять на підошви та каблуки спеціальну гумову прокладку, яка оберігатиме взуття від ожеледиці.

Медичний пластир

Можна купити звичайний медичний пластир, відрізати від нього невеликі шматочки і наклеїти їх на підошву. Пластир добре перешкоджає ковзанню, але, на жаль, швидко намокає і відклеюється. Але передбачити, скільки часу пластир протримається на підошві, неможливо. Як правило, від кількох годин до двох – трьох днів. Тому непогано носити з собою запас пластиру, щоб можна було оновити наклейки поза домом.

Наждачний папір

Підошву старих чобіт можна натерти наждачним папером – нове взуття така профілактика від ковзання зіпсує. Крім того, цей кардинальний спосіб не буде настільки ефективним, як попередні, так як при активній шкарпетці підошва чобіт полірується природним шляхом і починає ковзати. Через кілька днів чоботи доведеться знову натирати.

Льодоступи

Якщо ожеледь дуже сильний, можна спробувати спеціальні протиковзкі накладки на підошву – льодоступи. Вони мають універсальний розмір, продаються в спортивних і господарських магазинах і надійно захищають від падінь.

 

 

Додати коментар