fbpx

У Кіровоградській області зі 105 об’єктів водопостачання, на 95 виявили порушення

Протягом минулого тижня фахівці районних і міських управлінь та відділів Держпродспоживслужби Кіровоградщини обстежили 105 об’єктів водопостачання, на 95 (7 об’єктів централізованого водопостачання та 88 нецентралізованого) виявили порушення (90,5%).

Як інформує Озон, про це повідомила пре-служба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

В ході перевірки виявили такі порушення:

 • на об’єктах централізованого водопостачання потребує поновлення огорожа навколо джерела водопостачання (свердловини) 1 поясу зони санітарної охорони (водогін обслуговуючого кооперативу «Водолій-2014» на території Новгородківської селищної ради);
 • не проводиться профілактична дезінфекція і виробничий контроль безпечності та якості води перед надходженням у водопровідну мережу й у розподільній мережі (водогін МКП «Іллінка» у Бобринецькому районі);
 • зони суворого санітарного режиму артезіанських свердловин не огороджені;
 • в зонах суворого режиму здійснюється випас великої рогатої худоби;
 • надкаптажні споруди свердловин без кришок та запорів на люках;
 • відсутні крани контролю відбору води; водонапірні башти протікають;
 • не проводиться виробничий лабораторний контроль якості води (Суботцівська, Новороманівська, Диківська сільські ради Знам’янського району).

У зв’язку із замуленням фільтру свердловини піском припинена робота глибинного насоса та припинено подачу централізованого водопостачання в с. Богданівка Знам’янського району, про що не було повідомлено територіальне управління Держпродспоживслужби.

На об’єктах нецентралізованого водопостачання не проведена профілактична дезінфекція колодязів і виробничий лабораторний контроль безпечності та якості води; не подовжено термін дії санітарного паспорту на колодязь (Апрелівська сільська рада Бобринецького району); у 23 колодязях не проводиться виробничий лабораторний контроль якості води (Ганно-Требинівська та Ганно-Леонтовичівська сільські ради Устинівського району); не проведено інвентаризацію 60 громадських колодязів; не прийнято колодязі в комунальну власність сільської ради; не проводяться ремонт, очищення колодязів, їх дезінфекція та дослідження якості води; колодязі не паспортизовані (Диківська сільська рада Знам’янського району).

З метою усунення порушень, виявлених у ході обстежень та перевірок, балансоутримувачам об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, місцевим органам влади, органам місцевого самоврядування направлено пропозиції та рекомендаційні листи.

Також фахівці Держпродспоживслужби неодноразово порушували питання про стан об’єктів водопостачання на засіданнях постійних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Варто зазначити, що разом з перевірками проводиться роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання, працівниками закладів та установ щодо дотримання санітарного законодавства й карантинних вимог. Держпродспоживслужба Кіровоградщини продовжує вживати заходи для приведення об′єктів до максимальних рівнів безпеки, створення мінімальних ризиків можливості виникнення та поширення інфекційних захворювань.

2 коментарі до “У Кіровоградській області зі 105 об’єктів водопостачання, на 95 виявили порушення

 • 09.07.2020 о 10:02
  Permalink

  А ви бачили коли – небудь яка вода тече водопроводом у Бобринці, її взагалі неможливо вживати ні у їжу ні пити, хтось зверне на це нарешті увагу?

  Відповідь

Додати коментар