fbpx

У Чехії примусово ексгумували останки відомого українського поета Олександра Олеся

На місці поета хочуть поховати українця, який до недавнього часу платив ренту за його могилу.

Про це повідомляє ZN.UA.

Видання зазначає, що у могилі поета збираються поховати іншу людину.

Як відомо, Олександр Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі, розміром в 20 тисяч чеських крон на 10 років – приблизно 20 тисяч гривень.

За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олександра Олеся платив за власною ініціативою громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олександра Олеся.

За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 12.00 3 січня 2017 року, плани подальшого поховання останків Олександра Олеся і його дружини невідомі.

Міністр інформполітики Юрій Стець зазначив в коментарі ZN.UA, що відповідні державні установи вже проінформовані про проблему і намагаються розв’язати її.

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олеся.

“Президент доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію щодо поховання відомого українського письменника Олександра Олеся у Чехії, а також зв’язатися з його родичами в Канаді для з’ясування можливості перепоховання його в Україні”, – написав на своїй сторінці у Facebook прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що останки Олександра Олеся мають бути перепоховані на Лук’янівському кладовищі в Києві.

Проте, за словами В’ятровича, вирішення питання з перепохованням Олеся не вирішує проблему загалом.

“По цілому світі розкидані могили визначних українців. Частина з них залишиться на місці і потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад і української держави. Частину слід буде перепоховати в Україні через неможливість опікуватися на місці теперішнього поховання. А щодо найвизначніших українців наша держава сама має ініціювати їх повернення на рідну землю для поховання у національному пантеоні”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Додати коментар