fbpx

Що відбувалось у сфері “Виробництво” у 2018 році: аналіз HeadHunter Україна

Згідно з аналізом бази вакансій сайту hh.ua, сфера «Виробництво» другий рік поспіль входить в ТОП-5 найбільш затребуваних галузей. Ми вирішили розібратися, які фахівці шукали роботу і що їм пропонували роботодавці в 2018 році.

Так, протягом 2018 року кількість пропозицій від роботодавців у цій сфері становила 5% – 6% від кількості всіх вакансій, розміщених на сайті hh.ua. Попит на фахівців цієї сфери був стабільний, а незначне підвищення кількості вакансії, в межах 1%, було зафіксовано у другій половині року.

Протягом 2018 року рівень конкуренції у сфері «Виробництво» варіювався від 2,7 до 3,9 осіб на місце. Це збігається із загальною тенденцією на ринку праці України – 3-4 претенденти на одну вакансію. При цьому у сферах з найвищим рівнем конкуренції («Вищий менеджмент», «Видобуток сировини», «Початок кар’єри, студенти», «Юристи» і «Мистецтво, медіа, розваги») на одне вакантне місце претендувало від 6 до 13,3 людина в залежності від галузі.

За останній рік фахівців сфери «Виробництво найчастіше шукали компанії, що працюють в таких галузях, як «Продукти харчування», «Роздрібна торгівля», «Промислове устаткування, верстати і комплектуючі», «Товари народного споживання (нехарчові)».

Згідно з результатами аналізу бази даних сайту hh.ua в ТОП-5 поширених напрямків, в яких роботодавці шукали фахівців в 2018 році, увійшли: «Харчова промисловість», «Машинобудування», «Інженер», «Технолог», «Легка промисловість». Серед претендентів найвищим попитом користувалися спеціалізації: «Інженер», «Машинобудування», «Харчова промисловість», «Металургія», «Управління підприємством».

Характеризуючи рівень заробітних плат, необхідно враховувати той факт, що зарплатна вилка на українському ринку праці достатньо велика і залежить від сфери діяльності компанії, від рівня кваліфікації фахівця і специфіки його майбутніх функціональних обов’язків. Разом з тим, не всі вакансії містять дані про рівень пропонованої заробітної плати. Згідно з аналізом бази даних hh.ua, заробітні плати фахівців галузі «Виробництво» зросли на 38%, що трохи вище загальної тенденції і середнього збільшення заробітних плат по всіх профсферам на 25-30% за 2018 рік.

Варто зазначити, що сфера «Виробництво» є затребуваною і в контексті питання трудової міграції. Так, вона входить і в ТОП-5 галузей з вакансій з релокацією, і в ТОП-5 галузей з резюме кандидатів, готових до переїзду. Фахівців цієї сфери активно шукають роботодавці, наприклад, з Польщі (8% від загальної кількості вакансій з релокацією, розміщених на сайті hh.ua) і Чехії (14% від загальної кількості вакансій з релокацією, розміщених на сайті hh.ua).

Leave a Reply