fbpx

Рівень забруднення повітря в Олександрії та Кропивницькому перевищує майже в 2 рази

За даними лабораторій, які знаходяться в м. Кропивницький та м. Світловодськ, в травні на території області відмічалося перебільшення середньомісячних концентрацій в м. Кропивницький та м. Олександрії по пилу в 1,4 та 1,5 рази, формальдегід в м. Кропивницький на рівні ГДК (гранично допустимі концентрації), інші визначувані інгредієнти були на рівні ГДК.

Про це повідомила прес-служба Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, інформує Озон.

Максимальні концентрації визначуваних інгредієнтів по області протягом травня були нижче рівня ГДК і не викликали загрозу для життєдіяльності людини.

Поверхневі води по гідрохімічним показникам в цьому місяці проводилися на р.Інгул (вище та нижче м. Кропивницький) та м. Світловодськ (Кременчуцьке водосховище) на двох горизонтах (поверхня, дно).

Вміст розчиненого кисню у районі м. Кропивницький (р.Інгул) був задовільним і становив 3,06-5,19 мг/Одм3. Вміст деяких забруднюючих речовин перевищував норму, а саме: азоту амонійного 1,00-1,48 ГДК, азоту нітритного 1,35-1,80 ГДК, фенолів 3,0-4,0 ГДК та хрому шестивалентного 3,0-3,5 ГДК.

Вміст розчиненого кисню у м. Світловодськ (Кременчуцьке водосховище) був добрим і становив 9,57-9,01 мг/Одм3. Спостерігалося перевищення ГДК: азоту нітритного 1,15-1,65 ГДК, фенолів 3,0-5,0 ГДК та хрому шестивалентного 6,3-5,7 ГДК.

По інших інгредієнтам перевищень ГДК не виявлено.

Радіаційний фон на території області протягом місяця критичних відміток не досягав, максимальні значення були в межах 0,011-0,016 мР/годину, що відповідає фоновим значенням (максимально допустиме значення рівня природного фону становить 0,024 мР/годину.

Додати коментар