fbpx

ОКВП “Дніпро-Кіровоград” роз’яснили на якій підставі встановлюються вузли комерційного обліку у Кропивницькому

У Кропивницькому, на багатьох будинках з’явилися повідомлення від ОКВП “Дніпро-Кіровоград” про намір встановлення вузлів комерційного обліку і поквартальної оплати здебільшого в розмірі 500 грн. протягом 5 років.

ОКВП "Дніпро-Кіровоград" роз'яснили на якій підставі встановлюються вузли комерційного обліку у Кропивницькому

Інформаційний портал “Озон” направив запит до підприємства з метою роз’яснення:

  • З якою метою встановлюються ці вузли, на якій підставі?
  • Як розраховується і на яких підставах стягується плата з мешканців будинку за встановлення таких вузлів?
  • Які передбачені дії у разі відмови власників квартир у багатоповерховому будинку?

“Повідомлення про намір встановлення вузлів комерційного обліку надсилаються згідно з (Законом України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” від 22.06.17 № 2119-VIII, який набрав чинності 2 серпня 2017 року). Розрахунки здійснюються відповідно до “Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання.” (Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Наказ № 129 від 05.06.2018 № 754/32206.”, – Таку відповіднь на інформаційний запит сайту Озон надали в ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії / води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно “розподілити” між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники.

Тобто, обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Саме тому квартирні лічильники і названі в законі “розподільними”. (Зауважимо, що закон містить докладніші вказівки щодо розподілу показань вузла комерційного обліку для різних ситуацій, які можуть мати місце на практиці, враховуючи витрати води на загальнобудинкові потреби, випадки несанкціонованого втручання в систему тощо.)

Зокрема згідно статті 10 закону, у разі якщо частина приміщень у будівлі оснащена вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, а частина – не оснащена, обсяг відповідної комунальної послуги, спожитий споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку, встановлюється у розмірі, визначеному за допомогою таких вузлів, а загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води  розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами.

Згідно Закону України №2119-VIII ст. 3 п. 11, розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п’ять років або на інший строк за згодою сторін. Для будівлі, де налічуються два та більше споживачів, внески за встановлення вузлів комерційного обліку розподіляються пропорційно до кількості приміщень, які є самостійними об’єктами нерухомого майна.

Додати коментар