fbpx

На Кіровоградщині визначили групи населення, які першочергово пройдуть імунізацію

Міністерство охорони здоров’я визначило перелік осіб, яких першочергово вакцинуватимуть від коронавірусу.

Про це з посиланням на дорожню картою з імунопрофілактики населення від COVID-19 повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.

«Визначення груп населення, які першочергово проходитимуть імунізацію, ґрунтується на критеріях і факторах ризику. Додатковим пріоритетом в отриманні щеплення буде вважатися також старший вік людини – 60+. Але цей показник може змінитися, залежно від остаточної інформації про безпеку, ефективність та переносимість вакцин у людей старшого віку», – зауважив посадовець.

Отже, згідно з попередніми цільовими показниками проведення імунізації населення від коронавірусу, рекомендованими до проведення щеплень є:

  1. медичні працівники;
  2. військовослужбовці;
  3. працівники соціальної сфери;
  4. особи, які проживають у закладах із надання довгострокового догляду та персонал;
  5. люди похилого віку (60 років і старше);
  6. працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, поліцію, Нацгвардію, СБУ, МВС;
  7. вчителі та інші працівники сфери освіти;
  8. особи, які перебувають у місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах і працівники;
  9. дорослі (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями;
  10. інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику, включаючи громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Як уже повідомлялося, раніше МОЗ уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай). Втім, як зазначають у відомстві, це не єдина вакцина, яка буде закуповуватися державою.

Додати коментар