fbpx

На Кіровоградщині до кінця року добудують туристичний комплекс

В Олександрівському районі, в селі Розумівка, у цьому році планують добудувати меморіально-туристичний комплекс “Чорний Ворон”.

Як повідомляє Озон, про це повідомила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Волинець під час презентації проекту.

Метою створення такого проєкту визначено три чинника:

  • вшанування пам’яті героїв Холодного Яру, борців за незалежність України – загону отамана Чорного Ворона;
  • національно-патріотичне виховання молодого покоління;
  • створення комплексного міжрегіонального туристичного маршруту “Холодноярскі стежки Поінгулля”.

Загальна площа комплексу становить 3,18 га.

Територія комплексу буде розділена на декілька зон. Зокрема в планах створення зони повстанського табору де будуть розташовані землянки. В цій зоні працівники музею мають відтворити локації з фільму “Чорний Ворон”.

Також на території комплексу буде каплиця, планують реконструювати криницю та облагородити меморіал з хрестами та символом комплексу – чорним вороном.

Для відвідувачів будуть облаштовані місця відпочинку, парковка та зона для розміщення наметів.

Для дітей буде виділена зона патріотичного виховання на якій будуть розміщені приладдя для тренувань.

За словами Тетяни Волинець на території планують створити і штучну водойму, однак це дорогавартісний проєкт, котрий потребує часу. Однак до кінця осені можлива його реалізація.

На даний момент найбільше хвилювань викликає відсутність сучасного дорожнього покриття та лінії електропередач. Однак, як запевнив голова облдержадміністрації Андрій Балонь, ці птання мають вирішитися впродовж декількох місяців.

“Зараз тендерні процедури вже завершені. До 27 травня маємо підписати договір з підрядником на ремонт дороги. Ремонтні роботи мають тривати 2 місяці. Тож дорога до села Розумівка буде.”, – відзначив Андрій Балонь.

Проект включає в себе і реекспозицію місцевого музею історії села Розумівка. Буде проведено і ремонт самого приміщення музею. Також буде створена філія обласного Краєзнавчого музею.

Має відбутися і реконструкція центральної площі села Розумівка.

Фінансування проєкту меморіального комплексу має здійснюватися за рахунок бюджетів Кіровогрдаської області, Олександрівського району та селища Розумівка. В подальшому розглядають можливість розвитку туристичного бізнесу.

Leave a Reply