fbpx

На Кіровоградщині 153 медиків захворіли на коронавірус: 60 одужали, 2 померли

На Кіровоградщині з моменту поширення епідемії на COVID-19 інфікувались 153 медпрацівників. Найбільша кількість хворих була зафіксована в приватній клініці в Кропивницькому – 50 осіб. Це 20% від загальної кількості працівників. Частина з них працювала за сумісництвом у інших обласних медзакладах.

Про це повідомив голова ОДА Андрій Балонь сьогодні, 5 травня, інформує Озон.

“Ця приватна клініка не входить у перелік госпітальних баз, які були визначені для прийому хворих на коронавірус. Після спалаху захворювання там було проведено перевірку. Щоб мінімізувати подальші ризики поширення COVID-19, минулого тижня підписав розпорядження про рекомендацію заборонити подальшу госпіталізацію пацієнтів у цьому закладі”, – зазначив Андрій Балонь.

Згідно даних, зі 153 інфікованих медиків лише 42 працюють у госпітальних базах. Так, 30 інфікованих медиків виявлені в Центральній міській лікарні в Кропивницькому (4% від загальної кількості працівників закладу). 12 медиків – у обласній лікарні (0,8% від загальної кількості).

“По кожному випадку захворювання проводиться епідеміологічне розслідування, щоб визначити, інфікувалась людина у побутових умовах чи під час виконання службових обов’язків”, – пояснив голова ОДА.

Серед загальної кількості хворих медпрацівників: 58 – медсестри, 42 – лікарі, 37 – санітари, 16 – інші спеціалісти.

Щодо перебігу хвороби, то 64 медиків почуваються задовільно й перебувають на лікуванні вдома, а 26 знаходяться на госпіталізації у стані середньої важкості.

“60 медпрацівників уже побороли коронавірус і повернулись до виконання своїх обов’язків. За їх свідомість і патріотизм до власної справи окремі слова вдячності. 2 медиків із підтвердженим коронавірусом, на жаль, померли. Це працівники Центру екстреної швидкої допомоги. У першому випадку лікар працював у диспетчерській службі. Пішов у планову відпустку й через деякий час був госпіталізований. ПЛР-тест показав позитивний результат. У другому – жінка, яка працювала фельдшером, інфікувалась у побутових умовах. Вона перебувала на лікарняному з переломом кінцівки. Коронавірус спровокував погіршення стану здоров’я. Жінка померла”, – додав Андрій Балонь.

Зазначимо: станом на 5 травня на Кіровоградщині лабораторним методом загалом підтверджено 401 випадок захворювання на коронавірус. Із них 154 хворих вже одужали, а 19 померли від ускладнень.

Додати коментар