fbpx

Комаровський розповів про коронавірус у Нових Санжарах (відео)

Відомий український дитячий лікар Євген Комаровський відвідав селище Нові Санжари у Полтавській області щоб заспокоїти людей і розповісти про коронавірус COVID-19.

Зустріч з місцевими жителями відбулася у суботу 23 лютого, інформує канал “112”.

За словами лікаря профілактика коронавірусу така ж як і звичайного грипу. Є віруси, які розповсюджуються з потоками повітря, це кір, краснуха та вітрянка. Грип та коронавірус так розповсюджуватися не може.

“Поширює вірус той у кого є симптоми, у кого є інтенсивний кашель, інтенсивне чхання. Якщо людина не кашляє і не чхає, вона може заразити вас тільки, якщо ви будете з нею цілуватися. Другого способу просто немає”, – говорить Євген Комаровський.

Тобто треба почекати 14 днів. Українці, які прилетіли з Китаю і знаходяться під наглядом не становлять будь-яку загрозу. Але Комаровський переконаний, що паніка з цього питання виникла через недостатню поінформованість населення.

“(Коли треба зробити – ред.) програму про це, то її купують 14 країн світу, а Україні це не потрібно. І вся різниця. Я нічого з цим зробити не можу. Вони кажуть “Ми будемо показувати програму “Міняю жінку””. Тобто це людям цікаво. Розумієте? Це головна Санжарська тема на їх думку – “Як бабами помінятися”. Тобто як дітей вберегти це нікому не треба. Тому мені це також на нерви дуже сильно впливає”, – говорить Євген Комаровський.

Лікар звернувся до людей з проханням бути кмітливішими та не вестись на провокації. Якщо вже склалася така ситуація, то треба поставитися до цього з розумінням та не втрачати гордість.

“Просто в країні вже не залишилося людей, які можуть толком пояснити. Є така спеціальність – епідеміолог. Їх випускали десятками, сотнями. За останні три роки – ні одного. Вони просто нікому не потрібні. Тому й трапляється таке на рівному місці. То що нам залишається робити? Так мало професіоналів. Тому давайте бути вище цього, будемо розумнішими”, – зазначив Комаровський.

На думку Євгена Комаровського зараз новосанжарців хочуть зробити крайніми. Але все, що показали новосанжарці, це то що в нашій країні, можна використати кого завгодно.

“Я хотів би щоб санжарці показали всім, що ми нормальні люди і живемо нормальним життям. Наші діти ходять до школи, ми посміхаємося. Розумієте? Ми розуміємо, що це не загроза (українці, які повернулися з Китаю – ред.). У нас є мізки, інтелект. Ми розуміємо різницю між коронавірусом і чумою”, – звернувся до новосанжарців Комаровський.

На останок Євген Комаровський підбив підсумки проблеми. Лікар переконаний, що вся ці історія вигідна людям, які хочуть підставити президента і прийти до влади шляхом масових заворушень, як це не одноразово траплялося.

“Щоб ви просто зрозуміли, що з країною зробили. Є таке слово “карантин”. Для того щоб ввести на території карантин, повинен бути наказ за підписом знаєте кого? Головного державного санітарного лікаря. Так от закон є, а головного державного санітарного лікаря немає. Ну його просто немає, його відмінили. Країна така, вічно зелених помідорів. У них кожного дня, то мова, то віра, то ще щось, а люди хочуть одного – жити нормально. Знати що буде завтра, хоч якісь перспективи. Але виявляється, якщо ти політик і хочеш цього президента прогнати і сам президентом стати то що тобі треба – влаштовувати бунти, підбурювати людей, виясняти відносини… А як інакше? Люди ж повинні політичні погляди виясняти силою інтелекту – а я таку програму для розвитку країни пропоную, а я таку. А в нас так – я цих тітушок найму, а я цих. І хай вони займаються рукоприкладством тільки крайніми будуть звичайні люди у котрих просто питання на які відповідь дати ніхто не хоче. Тому я вас прошу, якщо вас зробили заручником цього, то не треба піддаватися на ці провокації”, – підсумував Комаровський.

Додати коментар