fbpx

Експерти вважають, що найлегше назбирати на житло у Кропивницькому

В Україні, з огляду на співвідношення вартості квартири і середньої зарплати, найлегше назбирати на житло у Кропивницькому.

За даними сайту Politeka, жителям міста для покупки квартири знадобиться в середньому 43,5 зарплат. У той же час киянам для покупки гарної однокімнатної квартири потрібно 119 місячних зарплат.

Експерти радять відкладати 10% від доходу для придбання житла. А, ті, хто навчився правильно розпоряджатися зарплатою можуть відкладати до 30% доходу. Якщо ж “зберігати” 30% не виходить, краще пошукати додатковий заробіток чи іншу роботу

У великих містах також користується попитом придбання квартири шляхом укладення договору довічного утримання. Наприклад, в Києві працюють цілі компанії, які заробляють на посередництві між самотніми літніми жителями столиці і молодими сім’ями, які хочуть отримати житло. За десять тисяч доларів укладається договір довічного утримання. Після цього молода сім’я фактично стає власником житла, але заселитися в нього вони можуть тільки після смерті пенсіонера.

Відзначимо, зараз ціни на первинному ринку нерухомості в Україні стабільні. У той же час житло на “вторинці” продовжує дешевшати. Основний попит (80% угод) припадає на житло в “недорогому” сегменті. За оцінками експертів, “недорого” – це 25-30 тис. грн за квадратний метр.

Ріелтори прогнозують, що ціни на вторинному ринку (у доларах) будуть в 2017-м знижуватися, на первинному – залишаться стабільними.

Додати коментар