fbpx

У міській раді Кропивницького проголосували за залучення кредиту у розмірі 70 мільйонів гривень під 12 відсотків річних

Депутати міської ради міста кропивницького проголосували за залучення кредитних коштів до бюджету міста у розмірі 70 мільйонів гривень під 12% річних.

Як інформує Озон, відповідне рішення було ухвалено сьогодні на 22 сесії міської ради.

Депутати проголосували за проєкт рішення №4197, опублікований на сайті міської ради.

Перед депутатами міської ради виступив громадський активіст, лідер партії “Перспектива міста” Артем Стрижаков із застереженням щодо наслідків такого рішення.

“Сьогодні ви маєте проголосувати за безвідповідальне рішення – взяти в кредит безпідйомний борг. Керівництво обласного центру хоче позичити 70 мільйонів гривень і повісити цей борг на місто саме перед виборами”, – заявив Артем Стрижаков.

Також Артем Стрижаков, в рамках недоцільності такого рішеня, повідомив, що інші міста України беруть кредити під 4-6%, а Кропивницький під 12%.

“Мені відомо про певні домовленості між керівництвом міста та депутатським корпусом щодо підтримки цієї безвідповідальної, непрофесійної пропозиції”, – додав Артем Стрижаков.

У кінці виступу громадський активіст закликав депутатів прийняти виважене рішення, а міському голові не брати гріх на душу.

У свою чергу міський голова Андрій Райкович наголосив, що це найкращий варіант з існуючих на сьогодні.

“Кредит плаваючий. До 5 років це одна сума (ред. – сума переплати по відсоткам), але я глибоко сподіваюсь, будемо мати можливість цей кредит погасити раніше і, відповідно, сума буде менша”, – додав Андрій Райкович.

Міського голову підтримав і секретар міської ради Андрій Табалов. Як економіст і фінансист за освітою він наголосив, що саме ця кредитна лінія досить вигідна тому що це не цільовий кредит.

“Зараз саме той час, щоб брати кредит. Адже ми взяли досить високий темп виконання обіцянок перед громадою. Це стосується і нас як депутатів і міського голови. Я думаю ми рухаємося в правильному напрямку”, – заявив Андрій Табалов.

Також підтримав проєкт рішення і депутат від фракції “Батьківщина” Олександр Цертій, мотивуючи це тим, що у період фінансової кризи згортати інвестиційні проєкти було б помилкою. Однак депутат висловив свою пересторогу у тому, що кошти можуть бути використані недоцільно.

“Є така пересторога і прохання до Вас (ред. – звертається до Андрія Райковича), оскільки ми бачимо великі застереження з боку громади та окремих активістів щодо прозорого розподілу цих коштів. Є така пропозиція щоб все це відбувалося максимально прозоро”, – наголосив Олександр Цертій.

У підсумку, більшістю голосів “за”, рішення було прийнято. За словами Андрія Райковича, розподіл залучених коштів будуть розглядати на наступному засіданні сесії міської ради міста Кропивницького.

Нагадаємо, Андрій Райкович оголосив про намір взяти ще один кредит в рамках півмільярда гривень.

3 коментарі до “У міській раді Кропивницького проголосували за залучення кредиту у розмірі 70 мільйонів гривень під 12 відсотків річних

Додати коментар