fbpx

Роман Ілик прозвітував про діяльність ОКВП “Дніпро-Кіровоград”

У Кіровоградській обласній раді продовжують займатися питанням стосовно підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. Депутати планують створити спеціальну комісію для перевірки діяльності ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

Як повідомляє Озон, сьогодні, 13 січня, генеральний директор ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Роман Ілик прозвітував перед членами постійної комісії з питань власності про діяльність підприємства.

комісія обласної ради

За словами керівника ОКВП “Дніпро-Кіровоград” підприємство активно працює над покращенням якості води для чого було закуплено спеціальне обладнання.

“Постійно проводиться робота над втратами та витратами питної води, що також впливає на собівартість. Протягом 2011-2020 року значно зменшено втрати питної води в мережах. Станом на 2020 рік підприємство прийшло до нормативу 30% втрат. На початку, в 2011-2012 роках, втрати води доходили в деяких ВКГ до 65%”, – зазначив Роман Ілик.

Також директор підприємства відмітив роботу інспекції, яка слідкує за дотриманням норми скиду стічних вод. Прослідковується постійна динаміка по збору коштів за понаднормативне забруднення навколишнього серидовища.

Стосовно тарифів на воду Роман Ілик зауважив, що найбільший приріст ціни має обласний водоканал Запоріжжя. ОКВП “Дніпро-Кіровоград” займає друге місце по вартості за спожиту воду.

“Він завжди, починаючи з 2005 року, був вищий ніж тарифи в інших областях тому що в нас така технологічна структура підприємства. В нас є поверхневий водозабір. У Світловодську завод по очищенню питної води. Також є водовід чистої питної води, який накладає додаткові витрати на її транспортування від Світловодську до Знам’янки, Олександрії та Кропивницького. І сам факт об’єднання призвів до того, що ми обслуговуємо 6 ВКГ і обслуговуємо 18 населених пунктів”, – цим Роман Ілик пояснив утворення високих тарифів.

У ході звіту депутат обласної ради Марина Осіпова зауважила, що за результатами державного аудиту на підприємстві було виявлені порушення на суму 137 407,44 тис. грн. Також депутату не зрозуміло, чому протягом 3 років в інвентаризаційних документах не відображався факт крадіжки труб від водозабору “Холодні ключі” до “Масляниківки”.

“Я розумію, що ви як досвідчений керівник зачитали нам гарний, позитивний звіт. Але в мене залишилося ще купа запитань. Щоб вивчити результати аудити та звести всі цифри до купи не вистачить і декількох днів. Тому пропоную створити спеціальну комісію для вивчення цього питання та доцільності підвищення тарифів”, – говорить Марина Осіпова.

По зазначеним фактам Роман Ілик відповів, що у складеному аудиті були допущенні помилки, а деякі зауваження з нього були усунуті. А стосовно труб керівник повідомив, що відповідальний працівник просто забув внести дані під час інвентаризації за що отримав догану.

На засіданні комісії також були присутні представники громадськості, які не погоджувалися з позицією Романа Ілика та наполягали все ж розглянути рішення по усуненню його із займаної посади.

Депутат обласної ради від партії ВО “Батькіщина” Андрій Табачук також запропонував створити спеціальну комісію для перевірки підприємства. Втім додав, що тарифи дійсно високі, але треба усвідомлювати, що затвердження тарифу це досить складний процес і ухвалює їх НКРЕКП.

Зрештою депутати вирішили рекомендувати обласній раді створити тимчасову комісію щодо ефективної та економічної діяльності підприємства та обґрунтування щодо підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Найближча сесія Кіровоградської обласної ради має відбутися 26 січня.

Додати коментар