fbpx

Повернення ОКВП “Кіровоград-Дніпро” у комунальну власність міста може призвести до підвищення тарифів

Генеральний директор ОКВП “Кіровоград-Дніпро” Роман Ілик вважає нераціональною ідею щодо повернення частини підприємства у комунальну власність міста Кропивницького.

Такий коментар він надав сайту Озон.

Як відзначив Роман Ілик, в першу чергу треба розуміти, що ОКВП “Кіровоград-Дніпро” не приватне підприємсвтво, це комунальне підприємство територіальних громад, селищ та міст області і є власністю Кіроовгрдської обласної ради. Підприємство працює в різних містах і реагує на всі звернення органів місцевого самоврядування у тому числі і Міської ради міста Кропивницького.

“Особисто я вважаю, що пропозиція озвучена депутатом міськради Олегом Краснокутським має 99% політичних характер. Адже у цьому році мають бути вибори органів місцевого самоврядування”, – говорить Роман Ілик.

Генеральний директор ОКВП “Кіровоград-Дніпро” пояснив, що від’єднання частини підприємства може призвести до збільшення витрат для міста та підвищення тарифів.

“Чим більше буде комунальних підприємств тим більші будуть тарифи. З урахуванням цього ми й робили об’єднання щоб зменшити чисельність працівників. В 2012 році ми зменшили на 15% чисельність працівників. А в результаті об’єднання будуть дублюватись такі працівники як бухгалтерія, економісти, виробничо-технічні служби і т. д.”, – зазначив Роман Ілик.

Крім того якість надання послуг напряму залежить від фінансування, тому сам процес роз’єднання може призвести тільки до здорожчання утримання підприємства.

Національна комісія встановила тариф для підприємства на 2020 рік, що наразі передбачає повноцінну господарську діяльність ОКВП “Дніпро-Кіровоград”, на відмінну від попередніх років. Оновлювати мережі водопостачання підприємство планує з кредиту від Світового банку. За рахунок цих коштів комунальне підприємство планує зробити реконструкцію водопровідних очисних споруд в місті Світловодськ, що позитивно вплине на якість води для міста Кропивницького у тому числі. Також в планах зробити таку реконструкцію і в Кропивницькому для зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Депутат обласної ради Валерій Кальченко вважає, що роз’єднання підприємства нераціональний крок. За його словами до 1994 року діяла та система, яка є зараз. Після 1994 року міста забрали у свою власність свої водоканали, що призвело до погіршення якості наання послуг.

“Утворився абсолютно негативний ланцюжок – населення сплачувало за воду Водоканалам, Водоканали не повністю передавали кошти підприємству “Дніпро-Кіровоград”, яке постачає воду, в результаті “Дніпро-Кіровоград” не могло розраховуватися за електроенергію. Потім ця ситуація мала зворотній характер – Обленерго обмежувало за борги “Дніпро-Кіровоград”, яке в свою чергу обмежувало подачу води Водоканалам. Тому якщо ми хочемо повернутися до цієї системи, то це шлях внікуди”, – прокоментував Валерій Кальченко.

З іншого боку депутат наголошує, що всі мережі, які вже давно вичерпали свій ресурс, треба буде оновлювати за кошти міського бюджету, а це негативно відобразиться на формуванні тарифів.

Щодо покращення контролю за діяльності комунального підприємства є набагато простіший інструмент – створення наглядових рад.

Додати коментар