fbpx

На двох дільницях у бюлетенях на депутатів міськради Кропивницького вказали депутатів з інших округів

У Кропивницькому на двох дільничних виборчих комісіях виявили факт неправильного списку у бюлетенях кандидатів у депутати міськради Кропивницького. Зокрема, на дільниці № 350873 (селище Нове) виявили неточності 23 жовтня, а на дільниці №350825 (вулиця Варшавська, 2 МАУП) – в день голосування, 25 жовтня.

Про це йдеться на сайті ОПОРА, передає Озон.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, вгорі на бюлетенях вірно вказано номер дільниці та округ. Однак на окрузі № 6 в бюлетенях вказали кандидатів у депутати міської ради Кропивницького з округу № 5. Станом на 11.00 на дільниці № 350825 уже проголосували 101 виборець.

«Члени комісії дільниці № 350873 (селище Нове)  вчасно знайшли поліграфічний брак у п’ятницю, 23 жовтня, ми їх вилучили і надрукували нові бюлетені. А на дільниці №350825 знайшла сьогодні уже після початку голосування, тому ми прийняли постанову, не додруковували бюлетені. Згідно з абзацом 1 пункту 2  частини 29 статті  250 Виборчого кодексу України голоси по цих бюлетенях будуть враховуватися по єдиному списку. Тобто всі голоси врахуємо за єдиний списком», – повідомила голова Кропивницької міської ТВК Тетяна Буземська у коментарі ОПОРИ.

«Ймовірно у поліграфії кандидатів сплутали місцями із різних округів. Адже дільниця №350873 знаходиться на окрузі № 5, а дільниця №350825 на окрузі № 6. А саме кандидатів від цих округів сплутали», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 242 Виборчого кодексу України, сільська, селищна виборча комісія – не пізніш як за п’ять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за чотири дні до дня голосування в упаковці підприємства-виготовлювача на підставі акта приймання-передачі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

«В даному випадку порушене пасивне виборче право кандидатів, адже під час розподілу мандатів тепер у цих округах враховуватимуться лише голоси подані за підтримку політичної партії вцілому, подібні помилки нівелюють ефект відкритих списків як для виборців так і для самих кандидатів. Кандидати, не включені до виборчих бюлетенів можуть мають право оскаржити порушення свого права в суді, Виборчий кодекс не передбачає порядку дій у таких випадках, тому наслідки такого порушення можуть бути встановлені в окремому рішенні суду у випадку зверення кандидатів», – зазначає радниця з юридичних питань Ольга Коцюруба.

Додати коментар