fbpx

Кропивницькі депутати направили звернення до Кабміну з проханням виділити кошти для постраждалих у наслідок негоди

Депутати міської ради міста Кропивницького прийняли рішення направити лист-звернення до Кабінету Міністрів України з проханням виділити з резервного фонду Державного бюджету кошти на компенсацію постраждалим у наслідок надзвичайної ситуації, яка сталася у Кропивницькому під час буревію 17 жовтня, а також відновити кошти витрачені міською радою на боротьбу з COVID-19.

Відповідне рішення сьогодні було прийнято під час позачергового засідання 23 сесії, інформує Озон.

За попередніми підрахунками у наслідок негоди було пошкоджено понад 200 приватних житлових будинків, повалено близько 180 дерев. Пошкоджено повітряні лінії електропередач – знеструмлення близько 2 тис. абонентів.

Орієнтовна сума збитків по 252 домоволодінням становить понад 22 млн грн.

Для матеріальної підтримки обох мікрорайонів – це приватний сектор та ОСББ “Лелеківська”, які постраждали від буревію, з бюджету міста виділено і планується близько 4 млн грн грошової допомоги. Однак цих коштів для відшкодування повної суми не достатньо.

Міська рада міста Кропивницького виділила вже 54 млн грн на боротьбу з коронавірусом та забезпечення заробітної плати медичним працівникам. Тому депутати звертаються до Кабміну з проханням виділити кошти на ліквідацію наслідків стихійного лиха, а також відновити кошти, які витратила міська рада на боротьбу з COVID-19.

Як повідомив міський голова Андрій Райкович, народні депутати України – Сергій Ларін та Олександр Дануца, також паралельно звернулися до прем’єр-міністра України та до Верховної Ради України з проханням підтримати звернення від міської ради та виділили відповідний фінансовий ресурс.

Втім, депутат Анна Ніжнікова зазначила, що вже є відповідь міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на виконання доручення прем’єр-міністра України Мінекономіки, Мінфіну, ДСНС та Кіровоградською ОДА розглянути звернення народних депутатів, щодо виділення коштів з резервного фонду Державного бюджету на ліквідацію наслідків НС, що сталася в місті Кропивницькому.

У відповіді, яку зачитала Анна Ніжнікова, йдеться наступне:

Першочерговою підставою для підготовки відповідного проєкту є звернення голови розпорядника коштів про виділення коштів з резервного фонду Державного бюджету, у цьому випадку Кіровоградською ОДА до Кабінету Міністрів України.

Мінфін зазначив, що висновок про можливість виділення коштів з резервного фонду Державного бюджету буде надано після надходження відповідних, обґрунтованих матеріалів та розрахунків, в тому числі пропозицій Кіровоградської ОДА, щодо залучення інших джерел фінансування.

За інформацією ДСНС, на підставі документів та матеріалів щодо наслідків надзвичайної ситуації, наданих Кіровоградською ОДА з визначення рівнів та класів НС, визначено місцевий рівень зазначеної ситуації відповідно до вимог порядку класифікацій НС та їх рівнів затвердженою постановою Кабінету Міністрів України.

Співфінансування заходів із запобігання та ліквідації наслідків НС на об'єктах усіх форм та власності здійснюється відповідно до їх рівнів. Таким чином фінансування заходів з ліквідації наслідків НС, що сталася у Кропивницькому, необхідно здійснювати з урахуванням викладеного.

Інакше кажучи, у відповіді зазначається, що фінансування на ліквідацію місцевої надзвичайної ситуації повинно здійснюватися за рахунок місцевого бюджету. Тому депутат Анна Ніжнікова запропонувала розділити звернення – по COVID-19 окремо, і по ліквідації надзвичайної ситуації окремо.

Міський голова Андрій Райкович не погодився з даною пропозицією, мотивуючи це тим, що звернення народних депутатів розглядаються як індивідуальні, а дане звернення є колегіальним від групи депутатів міської ради.

“Тому ми звертаємося ще і ще раз. І через наших народних обранців і на пряму. І цих звернень багато не буває”, – відповів Андрій Райкович.

1 коментар до “Кропивницькі депутати направили звернення до Кабміну з проханням виділити кошти для постраждалих у наслідок негоди

Додати коментар