fbpx

Галузеві програми ЖКГ у Кропивницькому вперше розроблені на довгостроковий період

Найдовше і найжвавіше обговорення в сесійній залі під час четвертого засідання сьомої сесії міської ради у Кропивницькому викликали питання затвердження галузевих програм у сфері житлово-комунального господарства міста.

Але, якщо з програмою розвитку дорожнього господарства та безпеки руху в місті Кропивницькому на 2017 – 2021 роки консенсус був віднайдений достатньо швидко, то для з’ясування деталей програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницького на 2017-2021 роки довелося витратити майже годину часу.

Начальник головного управління ЖКГ Віктор Кухаренко відзначив, що Програма вперше має перспективний характер, вона розроблена на 5 років та передбачає проведення заходів упродовж всієї каденції міської ради сьомого скликання. Першочерговість включення об’ктів в плани їх ремонтів залежить виключно від ступеню їх соціальної важливості та фізичного стану, наголосив Віктор Кухаренко, а Програма враховує необхідність підтримання сталої життєдіяльності на усій території обласного центру. Крім того, Програму формували, враховуючи видатки по округах у попередніх роки. І якщо у минулому на якийсь мікрорайон надійшло більше коштів, цьогоріч фінансування збільшене на ті округи, які свого часу недоотримали кошти. Загальний кошторис Програми на 2017 рік складає 137, 8 мільйонів гривень.

Проте такий підхід до формування перспектив розвитку галузі ЖКГ сприйняли не всі депутати міської ради. Зокрема члени фракції РПЛ запропонували внести до переліку об’єктів, ремонти на яких будуть виконуватися у поточному році низку власних пропозицій.

Міська рада не підтримала такі поправки, але міський голова Андрій Райкович підкреслив у розмові з депутатом Сергієм Бойком, що можливість внесення змін до міського бюджету по запропонованим позиціям буде триматися на контролі головним управлінням ЖХГ.

Свою незгоду із порядком формування нової Програми висловив і депутат Михайло Демченко, який звернув увагу на її незбалансованість, оскільки в ній не враховані всі його пропозиції по округу.

Натомість Віктор Кухаренко пояснив, що зауваження Михайла Демченка не відповідають дійсності: об’єкти для ремонтів депутат запропонував у середині грудня, коли бюджет Програми вже був опрацьованим, розглянуті заявки від депутатів, міського голови, його заступників, громадян та балансоутримувачів будинків та прибудинкових територій. Але і при цьому, наголосив Віктор Кухаренко, пропозиції Михайла Демченка враховані у переліку об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися у 2018 і подальших роках.

Під час обговорення, депутат Володимир Зайченко звернув увагу на необхідність ретельного опрацювання усіх об’єктів, які пропонуються включити до титульних списків. За словами депутата, мешканці декількох будинків, які сьогодні пропонувалося додати до програми на 2017 рік, вже утворили ОСББ, а тому їх фінансування із міського бюджету не може здійснюватися, відповідно до чинного законодавства. Такі об’єднання, наголосив Андрій Райкович можуть піти іншим шляхом – скористатися програмою підтримки ОСББ, яка цьогоріч маю бюджет 2,5 мільйони гривень. Достатньо подати до міської ради відповідний проект, але і його жителям багатоповерхівок допоможуть скласти у головному управлінні ЖКГ міста.

За результатом детального обговорення Програми, вона була затверджена 26 голосами з урахуванням пропозиції депутата Олександра Цертія: покажчики назв вулиць у Кропивницькому виготовлятимуться за кошти міського бюджету на усі будинки у місті, а не лише на ті, що перебувають у комунальній власності, як це передбачалося проектом Програми.

Додати коментар