fbpx

Депутати Кіровоградської міськради не захотіли допомагати підприємцям

Сьогодні у стінах міської ради відбулося перше засідання тимчасової контрольної комісії з врегулювання питань розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, засобів пересувної дрібнороздрібної торгівельної мережі та інших об’єктів сезонної дрібнороздрібної торгівельної мережі.

Депутат та голова тимчасової контрольної комісії, Олександр Цертій вносив пропозиції, які б надавали законне право кропивницьким підприємцям займатися підприємницькою діяльнісю та сплачувати кошти до міського бюджету. Також комісія мала на меті шукати шляхи для вирішення питань підприємців, які стверджують, що у міській раді їм не видають документів, в яких би були чітко прописані їх обов’язки і права.

Проте, кілька депутатів ще до початку засідання поставили під сумнів доцільність створення такої комісії.

“Є земельне управління, є профільна комісія, яка повинна займатися цими питаннями. Для чого зараз контроль? У нас дуже багато контролю, а результату немає”, – заявив член комісії Олександр Шамардін.

Депутати пів години сперечалися про логічність створення такого інструменту контролю і врешті решт просто почали покидати засідання. Першим пішов голова профільної земельної комісії, депутат Михайло Бєжан.

«Я так розумію, що ми тут зібралися на особистій прес-конференції Олександра Цертія. Я не бачу себе членом вашої тимчасової комісії», – заявив депутат.

На засіданні був присутній і секретар міськради Андрій Табалов, який також не зміг знайти причин для роботи цієї комісії.

“Я не бачу тут проблеми. За останні 5 років підприємці спокійно встановлювали літні майданчики і сплачували оренду. Мені здається, що ви хочете вирішити видуману проблему”, – відмітив Андрій Табалов.

Також секретар міськради додав, що для початку треба зустрітися з підприємцями і обговорити питання, які будуть підніматися на засіданнях комісії.

Олександр Шамардін та Вадим Дрига погодились з ним, стверджуючи, що не розуміють сенсу цієї комісії, оскільки наразі існує профільна депутатська комісія, тому вони покинули залу засідання.

Свої ідеї з приводу причини створення тимчасової комісії висловив в якості представника громади начальник Cпепецінспекції Андрій Максюта. За його словами проблем з літніми майданчиками у місті немає, всі підприємці прибрали свої літні майданчики з 15 жовтня минулого року, осторонь залишилися лише власники трьох відомих кафе у центральній частині міста. На думку чиновника ця комісія була створена з єдиною метою – захистити ці три заклади.

“Ця комісія нам тільки заважає виконувати нашу роботи. Цим підприємцям, які не демонтувалися, ми не можемо оголосити ніякі вимоги, тому що вони всім говорять – Почекайте, у міськраді створено комісію, котра вирішить нашу долю і ми будемо далі працювати””, – заявив Андрій Максюта.

У підсумку для засідання комісії не вистачило кворуму, тому депутати, які залишилися, вирішили продовжити роботу не як члени комісії а як депутати. Олександр Цертій запропонував на наступному засіданні сесії міської ради внести колективний депутатський запит, який буде ту саму вагу, що і рішення комісії.

Leave a Reply