fbpx

Недотримання вимог із профілактики захворювання птиці на грип зафіксовано в Новоукраїнському районі

Під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на птахофермі в с. Рівне Новоукраїнського району фахівці Новоукраїнського районного відділу Держпродспоживслужби Кіровоградщини встановили недотримання необхідних заходів безпеки щодо профілактики грипу птиці.

Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, інформує Озон.

Так, на в’їзді/виїзді з території господарства відсутні бар’єристи, що створює ризик занесення вірусу грипу птиці на птахоферму та поширення на інших об’єктах. Відповідно до п. 3.1 Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств і вимог до їх проектування обслуговуючому персоналу дозволяється вхід на територію птахівничого господарства тільки через ветеринарно-санітарний пропускник, а в’їзд транспорту – через постійно діючий дезінфекційно-промивальний дезбар’єр.

Також згідно з п. 3.2 вищезазначених Правил працівники господарства до і після роботи повинні приймати душ, а прання спецодягу

має проводитися у спеціально виділених приміщеннях або централізовано на спеціалізованих підприємствах. Однак під час перевірки було встановлено, що ветеринарно-санітарний блок птахоферми не оснащений душовою кімнатою та пральною машиною.

Зазначимо, що вперше за останні декілька років вірус пташиного грипу поширився на території України в січні поточного року. Тоді в ПП «Хутір» на Вінниччині було зареєстровано загибель курей з діагнозом грип птиці. Всього на підприємстві утримувалося близько 98 тис. голів птиці.

Для забезпечення епізоотичного благополуччя та профілактики захворювання птиці на грип керівники та спеціалісти птахогосподарств зобов’язані виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно-санітарними правилами.

Відтак за результатами перевірки птахоферми Держпродспоживслужба Кіровоградщини надала припис про усунення виявлених порушень, а керівника птахоферми було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Додати коментар