fbpx

На Кіровоградщині пройшли акції протесту медиків “За гідну оплату праці” (відео)

Вчора працівники Центру екстреної медичної допомоги у Кропивницькому та в Олександрії долучилися до Всеукраїнської попереджувальної акції протесту “За гідну оплату праці”.

Відео було опубліковано в соціальній мережі Фейсбук, інформує Озон.

Медичні працівники зняли відео на фоні автомобілів “швидкої допомоги” з увімкненими світловими спецсигналами та сиренами.

Кропивницька станція ЕМД
Олександрійська підстанція ЕМД

Таким чином медики нагадають владі про обіцянки стосовно підвищення заробітної плати.

Заступник голови Комітету ВР України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, на своїй сторінці у Фейсбук, прокоментувала ситуацію з подібними акціями протесту по всій країні так:

Проблеми найнижчих зарплат Служби 103 мають системний характер багато останніх років!
Але, саме зараз, коли бригади ЕМД та МК на передовій у боротьбі з Covid-19, ця НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ має дуже «гостру біль»!

В чому проблема?

1. Попередній уряд Гончарука (Скалецька) сформували дуже низькі тарифи та не передбачили у проекті Державного бюджету на 2020 необхідні кошти на нові механізми оплати за медичні послуги, порушивши Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», але, при цьому запустили другий етап медичної реформи.

2. У день голосування в кiнцi 2019 року у Верховній Раді України за Держбюджет – 2020 , було зрозуміло, що народні депутати по суті «благословили» народження дитини (другого етапу медичної реформи) з вродженими вадами, не сумісними з життям!!!

3. Далі….. країна опинилась в умовах коронавірусу і парламент голосно ухвалив Закон про надбавку в розмірі 200% до зарплат медичних працівників…, потім виправив свою помилку і проголосував за 300% надбавки, чим обнадіяли медиків, що на передовій з Covid-19,…АЛЕ…

4. Міністр охорони здоров’я І.Ємець перед своєю відставкою подав до уряду проект постанови щодо погодинної оплати праці медикам, які щоденно надають медичну допомогу пацієнтам з Covid-19, яка, до речі так і не набула чинності, а місцева влада не дотрималась принципу «справедливості» і «розумності» та розподілила ці кошти на власний розсуд.

5. Місцеві органи влади (облздрави, губернатори, місцеві депутати) – це регіональні «боги» і в них свої «правила» на теріторіях… Тож, як розподіляти кошти, що надходять, вирішують вони самі. Оскільки, головним лікарям доручили самим формувати списки тих, хто має право на надбавки, то тут якраз і включається принцип «кому дати, а кому – ні».

Додати коментар