fbpx

Поради психолога: як створити здорову реальність

Реальність – це не те, що ви хотіли бачити, і не те, якою ви її уявляєте; реальність – це те, що є насправді.

Роберт Рінгер

    

Віднайти себе і своє «Я», свої бажання, відчувати спрагу до життя мріє кожна людина. А ще більше – знати, що те бажане є істинним.

На що схоже наше сучасне життя? Суцільний поспіх і метушня, гонитва за престижем, регаліями. За цією гонитвою, ми забуваємо і губимо себе. Свої бажання і потреби відкладаємо на потім.

Більшість з вас погодиться, що основну частину часу думками ви або в майбутньому: «Як там?», «Як покращити своє життя, дітей?» або в минулому: «Чому так трапилось?», «Учора я не встиг доробити звіт», тим самим перебуваючи наполовину «тут». Фізично ви їдете у машині і дивитесь на дорогу або  ви на побаченні, проте думками – далеко. А як же насолоджуватися життям зараз? Жити з емоціями, з повними її фарбами почуттів? Як говорив Фріц Перзл “Реальність – є не що інше, як усвідомлення всього, що ви переживаєте тут і зараз”.

В постійному поспіху, ми губимо своє «Я», свою реальність. Зараз, дайте відповіді на два питання:

  1. Що відчуваєте зараз?
  2. Що хочеться зараз? (саме мені, моєму «Я»).

Якщо ви змогли відповісти без вагань на питання, ви молодці, у вас все гаразд.

Якщо все ж таки ви не дали чіткої відповіді, розгубились. Пропоную вам техніку, яка налаштує вас на контакт з собою. Адже, в наших бажаннях і їх здійснення, ховаються наші ресурси.

Знайдіть час, сядьте, закрийте очі, зробіть три глибокі вдихи й видихи. Протягом декількох хвилин зіставляйте фрази, які виражають те, що ви наразі бачите, відчуваєте, чуєте. Починаєте кожне речення словами «зараз», «в цей момент», «тут і зараз» (можна подумки проговорювати). Наприклад: «Зараз, я відчуваю, що торкаюсь рукою м’якої ковдри», «В цей момент, я чую як співають пташки». Ця техніка дасть вам відчути внутрішній спокій і свою реальність.

Дійсність, яку ви переживаєте – це ваша реальність. Коли ви знаєте свої істинні потреби свого організму, свого «Я» – ви тоді живете яскравим життям.

Бажаю вам бути легким, щасливим, задоволеним собою і особистим оточенням.

Фото – https://www.facebook.com/NealeDonaldWalsch/posts/10157621053732344

Анастасія Полякова

Психолог

Додати коментар